Вести Свет

МОСКВА: Поради невреме Аерофлот откажа повеќе летови

Сподели:

aeroflot

Компанијата „Аерофлот“ откажа 14 летови од и кон московскиот аеродром Шерметjево поради неповолните временски услови, пренесе ТАСС.

За денеска се откажани летовите до Копенхаген, Стокхолм, Берлин и Болоња, како и некои домашни линии.

Утре нема да сообраќаат летовите од и до Варшава.

Сподели: