Спорт

Можни состави за вечерашниот дуел помеѓу Германија и Франција!

Сподели:

За Германија треба да настапат: Нојер, Кимих, Боатенг, Хеведес, Хектор, Швајнштајгер, Крос, Дракслер, Озил, Милер и Геце.

германија-франција

За Франција: Љорис, Сања, Умтити, Кошчелни, Евра, Погба, Матуиди, Сисоско, Паје, Гризман, и Жиру.

Натпреварот се игра од 21 часот на стадионот Велодром во Марсеј.

The post Можни состави за вечерашниот дуел помеѓу Германија и Франција! appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: