7 дена Вести

На Попова Шапка -1, во Гевгелија 9 степени

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено попладне.

 

 

 

Температурата во Маврови Анови е еден степен, во Лазарополе два, три степени во Берово и Крушево, 4 во Крива Паланка, 5 Скопје-Зајчев Рид, Прилеп, 6 Скопје-Петровец, Тетово, Претор, Битола, Демир Капија, Виница, 7 Охрид, Струмица, Куманово, 8 Штип, 9 Гевгелија.

Во Маврови Анови висината на снежната покривка е еден сантиметар.

Сподели: