Вести Македонија Ударни вести

На 14 професори на приватни електронски адреси упатена е закана за бомба

Сподели:

 

На 14.02.2023 во 13.54 часот, на приватни електронски адреси на 14 професори е упатена закана за поставена експлозивна направа во едно скопско средно училишта, информираат од МВР.

Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектот, во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели: