Вести Свет Ударни вести

Земјотрес од 5,7 степени во Романија, почувствуван и во регионот

Сподели:

 

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени по Рихтер денеска во 14 часот и 26 минути ја погоди Романија.

Епицентарот е на длабочина од околу 10 километри. Потресот е почувствуван и во делови од Македонија, Бугарија, Србија и Косово.

Засега нема информации за евентуално повредени или за причинета материјална штета.

Сподели: