Вести Свет Ударни вести

Најавена средба Путин – Трамп на Самитот на Г-20 во Аргентина

Владимир Путин информираше дека на 1. декември ќе се состане со Доналд Трамп, за време на Самитот на Г-20 во Аргентина -пренесе руската агенција РИА, врз база на информациите добиени од страна на руската делегација во Аргентина.

Средбата ќе се одржи во хотел во главниот град Буенос Аирес, на 1. декември во 15:30 часот по средноевропско време.

Сподели: