Спорт

Најновата вест ги шокираше сите – Почина еден од најпознатите фудбалски менаџери!

Сподели:

Според информациите на познатиот италијански новинар Танкредио Палмери, починал еден од најпознатите фудбалски агенти Мино Рајола.

фото: dailymail.com

Тој им е менаџер на Златан Ибрахимовиќ, Пол Погба, Џиџо Донарума, Ромелу Лукаку, Ерлинг Браут Халанд, за кого најмногу се шпекулираше овој.

Тој во јануари, во Милано бил примен во болница поради хируршки зафат по што имаше комплицирана операција, но никогаш во јавност не беа објавени детали за болеста.

Имаше само 54 години.

The post Најновата вест ги шокираше сите – Почина еден од најпознатите фудбалски менаџери! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: