Вести Свет Ударни вести

Нов земјотрес со јачина од 5,3 степени е регистриран во Албанија

Сподели:

 

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според рихтеровата скала е регистриран попладнево во 15:45 часот во Албанија.

Епицентарот на земјотресот е кај градот Драч на брегот на Јадранското море.

Во меѓувреме се регистрирани помали потреси, а на терен спасувачките тимови помагаат во откривање на евентуално преживеани лица од под урнатите објекти од силниот земјотрес.

Сподели: