Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ дизелот поскапува за 2,5 денари

Сподели:

 

Од полноќ, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за 2,5 денари за литар и ќе изнесува 80,5 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ). Поскапување има и кај Екстра-лесното масло за домаќинство и тоа за 3 денари, и ќе се продава по цена од 78,5 денари за литар.

 

Сподели: