Спорт

Ова е составот на Македонија за ракометниот Мундијал во Египет 2021

Сподели:

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот од 20 ракометари на кои ќе смета на Светското првенство во Египет.

За жал поради оправдани причини ќе ги немаме Дејан Манасков, Гоце Георгиевски и Борко Ристовски.

Ова е составот на Македонија со кој ќе настапи на СП 2021 во Египет:

ГОЛМАНИ: Никола Митревски, Мартин Томовски, Никола Даниловски
ЛЕВИ КРИЛА: Димитар Димитриоски, Цветан Кузманоски
ДЕСНИ КРИЛА: Мартин Поповски, Ненад Костески
ЛЕВИ БЕКОВИ: Филип Талески, Марко Мишевски, Дарко Георгиевски, Михајло Младеновиќ
ЦЕНТРАЛНИ БЕКОВИ: Филип Кузмановски, Марио Танкоски, Горан Крстевски
ДЕСНИ БЕКОВИ: Кирил Лазаров, Мартин Велковски, Мартин Серафимов
ПИВОТИ: Стојанче Стоилов, Никола Маркоски, Жарко Пешевски

The post Ова е составот на Македонија за ракометниот Мундијал во Египет 2021 appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: