Спорт

Ова се 1/2 финалните двојки во фудбалскиот куп на Македонија

Сподели:

Вчера во куќата на фудбалот беше извршен ждреб по што се дознаат 1/2 финалните двојки во фудбалскиот куп на Македонија.

Па така ждребката сакаше во полуфиналето да се паднат:

  • Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев и
  • Струга Трим Љум – Силекс

Еден натпревар одлучува за финалистите во Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2021. 

Натпреварите ќе се одиграат на 7. април 2021. со почеток во 15:00 часот. 

 

 

 

 

 

извор: ФФМ

The post Ова се 1/2 финалните двојки во фудбалскиот куп на Македонија appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: