Алтернатива Македонија Настани

Овации за „Медена земја“ на „Сараевскиот филмски фестивал“

Сподели:

 

Премиерата на македонскиот документарец „Медена земја“ (Honeyland) на „Сараевскиот филмски фестивал“, публиката со одушевување и со силен аплауз и овации ја поздрави екипата која присуствуваше на проекцијата: режисерите Љубо Стефанов и Тамара Котевска, снимателот Самир Љума и главната протагонистка на филмот – Атиџе.

„Медена земја“ е влезен во официјалната конкуренција за наградата „Срцето на Сараево“.

Standing ovations after the screening of Honeyland at SARAJEVO FILM FESTIVAL. Honeyland opened the Documentary Competition program at 25th Sarajevo Film Festival.

Geplaatst door Honeyland op Maandag 19 augustus 2019

Сподели: