7 дена Вести

Падна првиот снег во Маврово и Шар Планина

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19 степени.

 

 

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. T= 13 °C, P= 968 hPa, U= 60 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Ноќеска првиот снег ги обснежи Маврово и Попова Шапка.

Сподели: