Вести Македонија Ударни вести

Пендаровски: Секој 26. јули се сеќаваме на кобното утро во 1963 година

Сподели:

 

“Секој #26јули се сеќаваме на кобното утро во 1963 кога силниот земјотрес ги однесе животите на над 1000 наши сограѓани, илјадници беа повредени, а многумина ги изгубија своите домови. Се сеќаваме и на солидарноста и помошта која пристигна од целиот свет. Во тешките денови кога се справуваме со пандемијата на #КОВИД19 да се потсетиме дека солидарноста и заедништвото ни се потребни за да ја надминеме секоја тешкотија со која како општество ќе се соочиме” – напиша на својот фб профил, претседателот Стево Пендаровски.

Сподели: