7 дена Вести

По котлините ќе има магла, преку денот сончево

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло, особено во повисоките места и на планините.

Во Скопје Сончево со мала до умерена облачност.

Температурата ќе се движи од -5 до 16 степени.

 

 

Утре по котлините ќе има појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.

Во Скопје претпладне со појава на магла, а преку денот сончево со умерена облачност.

Сподели: