7 дена Вести

Попладне услови за пороен дожд

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне особено на северозапад ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со услови за пороен дожд и грмежи. УВ=7

Температурата ќе се движи од 10 до 31 степени.

 

 

 

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Од пладневните часови краткотрајно ќе има услови за појава на пороен дожд.

Сподели: