Вести Свет Ударни вести

Поплави на северот на Атина

Сподели:

 

По големите пожари силно невреме ја погоди Грција, на многу места посебно во северниот дел на Атина има обилни дождови, грмежи, силни ветришта и град.

Засега нема информации за повредени граѓани, освен материјална штета, пренесе МИА.

Сподели: