Спорт

Познат распоредот од новата сезона 2016/17 во Премиерлигата…Кој со кого игра во 1.коло?

Сподели:

Според распоредот за новата сезона на Премиерлигата, во првото коло Мурињо со Манчестер Јунајтед гостува кај Бормут, додека Гвардиола со Сити го пречекува Сандерленд.

Premier-League

Дербито на премиерното коло е дуелот помеѓу Арсенал и Ливерпул.

На 13 август се среќаваат:

Арсенал – Ливерпул,
Борнмут – Јунајтед,
Барнли – Свонси,
Челзи – Вест Хем,
Кристал палас – ВБА,
Евертон – Тотенхем,
Хул – Лестер,
Сити – Сандерленд,
Мидлсбро – Стоук и
Саутемптон – Вотфорд.

The post Познат распоредот од новата сезона 2016/17 во Премиерлигата…Кој со кого игра во 1.коло? appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: