Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Претседателот на Советот на Европа Шарл Мишел во еднодневна посета на Скопје

Сподели:

 

Денеска, во еднодневна посета на државава ќе пристигне претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел.

Во рамки на посетата високиот претставник од Советот на Европа ќе има тет-а-тет средба со претседателот на Владата, Димитар Ковачевски. Потоа е предвидено да присуствува на владината седница, по што во 13:15 часот премиерот Ковачевски и претседателот на Советот на Европа Мишел, ќе одржат заедничка прес-конференција.

Сподели: