Вести Македонија Ударни вести

Претседателот Пендаровски ќе и се обрати на нацијата во 14 часот

Сподели:

 

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во 14.00 часот ќе ѝ се обрати на нацијата по повод разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше донесена одлука за почеток на преговори на Македонија и Албанија со унијата.

 

Сподели: