Приведени напаѓачите на секретарот на Бугарскиот клуб во Охрид

Сподели

 

СВР Охрид за Мета.мк информира дека тројцата напаѓачи на 21-годишниот Христијан Пендиков од Охрид, член и секретар на Бугарскиот културен клуб „Цар Борис III“ се приведени и по расчистување на случајот ќе се биде поднесена кривична пријава.

Пендиков е в болница, а од СВР Охрид велат дека причина за претепувањето било меѓусебно недоразбирање.

Напаѓачи се охриѓаните С.К., С.К. и И.С.