Османи со осуда за нападот врз секретаротот на бугарскиот клуб во Охрид

Сподели

 

Министеро Бујар Османи го осуди синоќешниот напад врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и побара институциите да го расчистат случајот, а напаѓачите да одговараат.