Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Приведени тројца бугарски државјани на Деве Баир

Сподели:

 

Околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Г.З (35),А.Х(50)и Р.Х(54) бугарски државјани кои најпрво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале а потоа се обиделе и физички да ги нападнат полициски службеници кои преземале службени дејства, при што се приведени  и се работи на целосно расчистување на случајот.
Сподели: