Продолжува судскиот процес за Диво Насеље

Сподели

divo-naselje-sudenje2

Во свечената сала на Врховниот суд денеска продолжува судскиот процес за Диво Насеље. Во овој предмет им се суди на 37 обвинети за тероризам и за логистичка поддршка на оваа терористичка група.

Лани на 9 и на 10 мај во кумановско Диво Насеље вооружена група се судри со безбедносните сили. Во престрелката загинаа осум полицајци од специјалните и од посебните единици на МВР, додека четириесетина беа тешко повредени.

Продолжува судскиот процес за Диво Насеље