Вести Македонија

Пронајден кокаин, приведени лица од Грчец и од Гевгелија

Сподели:

 

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи, во координација со полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, ги лишиле од слобода А.О.(23) од с.Грчец, скопско и В.К. од Гевгелија.

При претрес во домот во кој престојуваат во Скопје, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени околу 150 грама кокаин и дигитална вага.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава по брза постапка.

Сподели: