Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Прва седница на кандидатот за премиер Насер Зибери пред Владата

Сподели:

 

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска на пладне пред зградата на Владата ќе ја презнтира владината програма, соопшти ДУИ.

„Денес, со почеток во 12 часот, пред зградата на Владата во Скопје, првиот албански премиер ќе ја одржи првата владина седница на која ќе им ја претстави владината програма на граѓаните“, соопшти ДУИ.

Сподели: