Алтернатива Настани

Public room: Македонски шлагери

Сподели:

Public room, 23. февруари, Македонски шлагери

Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини.

Тоа се песни кои се пејат во секоја прилика, насекаде и покрај тоа што изминуваат години и години.

Јавна Соба најавува серија концерти на Ретро Рингтонс, почнувајќи од 23.02, со изведба на некои од најубавите македонски поп хитови во периодот од времето на Шпато до денес, кои ќе ви овозможат едно пријатно патување низ времето, сеќавањата и ќе ве потсетат на различните трендови на култура низ декадите.

Ретро Рингтонс е состав од младата генерација музичари од земјава, кои со сигурност ќе додадат и капка од современиот пристап кон музичката уметност на денешницата.

Ве очекуваме на концерт во нашата концертна хала Cosy Room.

За резервации јавете ни се на 078 250 554

Сподели: