Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани се 3 нови случаи, 45 оздравени пациенти и 5 починати лица

Сподели:

 

Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-1, сите во Скопје.
• Скопје – 3
 
Пријавени се вкупно 5 починати лица: по едно лице од Скопје (72г), Радовиш (81г), Тетово (69г), Штип (50г) и Пробиштип (72г).
 
Регистрирани се 45 оздравени пациенти од:
 
• Скопје – 24
• Битола – 6
• Куманово и Радовиш – по 4
• Виница – 3
• Тетово, Кавадарци, Кочани и Кичево – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 796.157 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.272, бројката на оздравени пациенти е 148.709, на починати е 5.413, а бројот на активни случаи изнесува 1.150
Сподели: