Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Ременски: Не чувствувам вина и ќе соработувам за целосно расчистување на “РЕКЕТ”

Сподели:

 

Пратеничката Фросина Ременски беше на распит во Кривичниот суд. Таа изјави дека не чувстува вина за проширената истрага за Рекет во која таа е осомничена и дека со својот авторитет оставила впечаток дека зад проектите на Меѓународен сојуз стои извршната власт.

По распитот таа изјави дека ќе соработува со обвинителството за целосно расчистување на случајот, но дека нема намера да поднесе оставка од функциите се додека не се докаже нејзината вина.

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за Ременски бара мерки на претпазливост, дали ова барање ќе биде прифатено Кривичниот суд ќе информира во текот на денот

Сподели: