Се огласи Новак Џоковиќ – Ова е неговата прва порака!

Сподели

По цел ден, конечно дочекавме да добиеме барем некоја порака од Новак од лице место.

фото:STARSPORT©

– Господ сè гледа! Мојот благослов е духовен, а нивниот материјален – напиша Новак во пораката до својот брат Џорџ, која ја прочита пред медиумите.

Шокантни детали од тортурата на Новак Џоковиќ во Мелбурн од страна на австралиските власти беа претставени на конференцијата на семејството Џоковиќ.

Меѓу другото, Срѓан Џоковиќ рече дека Новак не е во притвор во Австралија, туку во затвор!

Навистина е сосема неверојатно тоа да му се случува на еден Новак Џоковиќ, кој не прекршил ни најмал можен пропис.

The post Се огласи Новак Џоковиќ – Ова е неговата прва порака! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico