Спорт

Се секавате ли на Шон Кемп? – Еве што прави оваа нба легенда во моментов!

Сподели:

ЛЕГЕНДАТА на Сиетл СуперСоникс Шон Кемп започнува нов деловен потфат. Кемп ќе ја отвори својата продавница за канабис на околу 400 квадратни метри во Сиетл.

Тоа ќе биде една од ретките продавници од овој тип во градот, сопственост на афро-американец.

„Ги поканувам сите обожаватели на„ Соникс “да доаѓаат што почесто кај мене“, рече Кемп и додаде:

„Од првиот ден, се надевам дека оваа продавница ќе биде инспирација за многумина да се вклучат во легалната индустрија на канабис, особено афроамериканците “.

Излогот ќе биде украсен со огромен мурал што ќе претставува почит кон деновите на играње на Кемп во „Соникс“.

Отворањето ќе биде на 30 октомври, а на него ќе присуствува поранешниот соиграч на Кемп и член на Куќата на славните, Гери Пејтон.

The post Се секавате ли на Шон Кемп? – Еве што прави оваа нба легенда во моментов! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: