Вести

Шест полицајци повредени при експлозија на бомба во Турција

Сподели:

turtsija-bomba

Шест полицајци се повредени при експлозија на бомба во Источна Турција, јавуваат турските медиуми.

Импровизираната експлозивна направа била активирана и експлодирала во моментот кога оклопно полициско возило минувало покрај неа, во близина на градот Гаваш.

Се верува дека нападот е изведен од Курдската работничка партија.

http://meta.mk/shest-politsajtsi-povredeni-pri-eksplozija-na-bomba-vo-turtsija/

Сподели: