Вести Македонија Спорт Ударни вести

СП Катар 2022: Аргентина загуби од Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Сподели:

 

Првото големо изненадување на светски шампионат во фудбал го направи селекцијата на Саудиска Арабија совладувајќи ја денеска Аргентина со резултат 2:1.

Иако Аргентина водеа со 1:0 со голот од пенал на Лионел Меси, а во првото полувреме и беа поништени дури три гола заради офсајд, репрезентивците на Саудиска Арабија ги шокираа со два гола на почетокот на вториот дел, а потоа го задржаа водството до крајот на натпреварот.

.

 

 

Сподели: