Вести Македонија Ударни вести

Суспендиран е возачот на ЈСП кој физички нападна патник

Сподели:

 

ЈСП Скопје веднаш презеде мерки за расчистување на инцидентот кој се случи вчера вечерта во возило на ЈСП на линија 24, помеѓу возачот и патникот, при што од видео снимките од возилото е утврдено дека возачот физички го нападнал патникот.

Денеска, изготвено е решение за суспензија на возачот и покрената е процедура за преземање на соодветни законски мерки за извршениот престап на работното место.

Сподели: