Вести Македонија Ударни вести

Посебен режим на сообраќај денеска и утре во Скопје

  Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска и утре (09. и 10.02.2024) поради најавената официјална посета на делегација предводена од претседателот на Владата на Република Косово, Албин Курти. Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на […]

Вести Македонија

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

  Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре 19.01.2024 (петок), поради активности по повод верскиот празник Водици, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници во централното градско подрачје на град Скопје, како и во општините Ѓорче Петров и Аеродром. Имено, од 08.00 […]

Вести Македонија Ударни вести

И утре посебен режим на сообраќај во Скопје

  Утре, 28 ноември, од 9 до 12 часот, поради одржување на генерална проба во врска со 30-тиот Министерски совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) 2023 година во СРЦ „Борис Трајковски“, кој ќе се одржи од 29.11.2023  во Скопје, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки […]

Вести Македонија

Утре во Скопје посебен режим на сообраќај поради најавени протести

  Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 24.11.2023  (петок) во периодот од 11.00 до 14.30 часот Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на град Скопје поради одржување на два најавени протести. За таа цел […]

Вести Македонија

Посебен режим на сообраќај во Скопје во недела поради ноќна атлетска трка

  Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 12.11.2023 година (недела) со почеток во 16:30 часот, поради одржување на меѓународна ноќна атлетска трка насловена како „Низ улиците на Скопје 2023“, во организација на Атлетската федерација на РСМ, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на […]

Вести Македонија

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради најавен синдикален протест

  Утре на 28 септември, четврток, со почеток во 9 часот, поради одржување на синдикален протест, ќе биде спроведен посебен сообраќаен режим на подрачјето на град Скопје, информираат од МВР. Протестот ќе се одвива со траса на движење од ул.„Мирче Ацев“–ССМ, ул.„Филип Втори Македонски“, десно по ул.„Димитрие Чуповски“ пред Министерство за правда, десно по бул.„ВМРО“ […]

Вести Македонија Ударни вести

Посебен режим на сообраќај поради фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Украина

  Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за безбедност на патниот сообраќај, денеска ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците околу национална арена „Тодор Проески“ во Скопје, каде со почеток во 20.45 часот ќе се одигра меѓународен фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Република Северна Македонија и  Украина. МВР апелира до сите […]

Вести Македонија

Посебен режим на сообраќај за денеска и утре

  Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од 19.00 часот денеска (03.05.2023 – среда) и утре (04.05.2023 – четврток), по повод одбележувањето на 120-годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“ во Скопје, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на […]

Вести Македонија Ударни вести

Утре посебен режим на сообраќај поради новинарскиот марш

  Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре (17.02.2023), со почеток во 10.30 часот, поради најавен новинарски протестен марш, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во централното градско подрачје. Рутата на движење на новинарскиот марш ќе биде од пред зградата на Владата […]

Вести Македонија Ударни вести

Посебен режим на сообраќај во среда и четврток во Скопје

  На 26 и 27 октомври, среда и четврток, во официјална посета на државава ќе пристигне претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен. Од  тие причини СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што […]