Вести Македонија Ударни вести

По сообраќајката кај Сити мол возачот е приведен во полициска станица

  По насока на јавен обвинител кој ја води истрагата за сообраќајката кај Сити мол, сторителот е приведен во полициска станица. Земени се крв и урина за утврдување на тоа дали има присуство на алкохол и опојни дроги, што е стандардна процедура во вакви случаи, информираат од МВР. -На 20.01.2022 год. во 19.44 час. пријавено […]