Вести Македонија Ударни вести

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци

Уште еден повреден во автобуската несреќа кај селото Ласкарци им подлегнал на повредите. Тој е 15-та жртва од оваа сообраќајка. Станува збор за маж на 39 годишна возраст кој починал утрово околу 5 часот на Клиниката за реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) во Клиничкиот центар во Скопје. – Патникот при несреќата се здобил со тешки […]