Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Започна состанокот на лидерите на земјите учеснички во Процесот Брдо-Бриони

  Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Скопје е домаќин на состанокот на лидерите на земјите учеснички во Процесот Брдо-Бриони, заедно…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: На Западен Балкан им е потребен пристап до механизмите на ЕУ за справување со економската криза

  Претседателот Стево Пендаровски денеска во Брдо кај Крањ учествуваше на 11. состанок на лидерите на земјите учеснички во Процесот…

Повеќе