Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Честитка од претседателот Пендаровски по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

  Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. “Почитувани припадници на бошњачката етничка заедница, Ви го честитам 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците. Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, верски, јазични и културни […]

Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Џафери со честитка по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

  Претседателот на Собранието Талата Џафери од свое и од име на пратениците припадници на бошњачката заедница во Македонија им го честита 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците со желба празничниот ден да го поминат во добро здравје и расположение, во семејна благосостојба и напредок на  најмилите. “Ова е веројатно најтурбулентниот период од последната […]