Вести Свет Ударни вести

Проектилите во Полска експлодирале во рок од неколку секунди

  Двете ракети кои паднаа во полското село Прзеводов на неколку километри од границата со Украина велат дека експлозиите се случиле на две блиски локации во рок од неколку секунди. Околу 16 часот вчера се слушнал силен звук во воздухот по што проектилите експлодирале, сведочат локалните жители за полскиот весник Газета Виборча. -Дојдоа еден по […]