Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Грковска-Нефју: САД со поддршка за спречување на корупцијата

  Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, во рамките на Конференцијата на земјите…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба Пендаровски-Ричард Нефју, глобален координатор за антикорупција на Стејт департментот

  Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Ричард Нефју, глобален координатор за антикорупција на американскиот Стејт департмент.     На…

Повеќе