Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Татко под истрага за полови дејствија спрема сопствената малолетна ќерка

  Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 42-годишник за кого постои основано сомнение дека подолг…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривично дело „трговија со дете“ за полови дејствија, извршено од 11 лица

  На 11.05.2023, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе при Сектор за криминалистички истраги во…

Повеќе