Вести Изјави

Жбогар: „Рекет“ стана риалити шоу, судството има поддршка за брзо процесирање на случајот

– Судскиот процес за кој сведочиме деновиве беше трансформиран од политиката и од некои домашни и странски медиуми во риалити шоу. Тие се обидоа да му ја преземат улогата на судството, да ја играат улогата на „поголемиот брат“, диктирајќи ги играчите внатре, во куќата, што е судството. Лажните вести и доведувањето во прашање на се […]

Вести Македонија

Иванов и Жбогар разговарале за актуелната политичка состојба

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска оствари средба со амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на делегацијата на Европската унија во Република Македонија.   На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во земјата, соопшти Кабинетот на претседателот. Амбасадорот Жбогар, како што стои, ги пренел ставовите на Европската унија во врска со ова прашање. Претседателот Иванов […]