Вести Изјави Македонија Ударни вести

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Благодарност до оздравените пациенти кои донираа плазма

Сподели:

 

“Голема благодарност до сите оздравени пациенти кои донираа плазма. Апелирам до сите што можат да донираат, да го сторат тоа. На тој начин можете да спасите живот.

Плазма може да даруваат луѓе кои го прележале Ковид-19 на Институтот за трансфузиона медицина” – објави министерот Венко Филипче на неговиот фб профил.

Сподели: