Спорт

Ирина Шајк – Со новата објава го запали интернетот!

Сподели:
 

 

Ирина Шајк повторно ја крена рампата на социјалните мрежи споделувајќи серија летни фотографии кои машката публика не може да ги пропушти.

 

фото: Profimedia

Поранешната девојка на фудбалската суперѕвезда Кристијано Роналдо објави видеа во костим за капење, со акцент на нејзиниот совршено обликуван задник.

Објавата собра речиси 400.000 лајкови, а обожавателите се воодушевени како изгледа Русинката на 37 години.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Руската манекенка и актерка во кариерата заработила 25 милиони долари, а за тоа сигурно како девојка не можела ниту да сонува.

Порано живеела во сиромашно семејство со мајка и, баба и сестра и, но кога станала полнолетна животот ѝ се променил целосно.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Ирина, која е родена во мал град во Русија, победи на натпреварот за мис кога стана полнолетна. Тоа беше момент кога таа требаше да избере помеѓу продолжување на студиите на колеџ и кариера како модел.

Финансиските недостатоци во семејството ја наведоа да ја избере втората опција.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

,,Бевме многу сиромашни. По училиште, сестра ми и јас и помагавме на мајка ми во градината. Одгледавме компири, краставици, домати. Но, не за забава, туку за да јадеме нешто. Сакав да станам новинар. Знаев дека ќе го напуштам мојот роден град. Чувствував дека тоа е мојата судбина – признала Ирина во едно интервју.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

The post (ВИДЕО+ФОТО) По подолго време се појави Ирина Шајк – Со новата објава го запали интернетот! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: