Спорт

ВИДЕО: Го уништи за 50 секунди – Ова е една од најексплозивните ММА борби на годината!

Сподели:

Кори Андерсон избори место во финалето на турнирот „Белатор Гран При“ откако експресно забележа триумф против славниот ММА борец Рајан Бадер.

Беше видена брутална тепачка во која Андерсон го уништи својот ривал за само 50 секунди. Овој голем борец му даде огромен број силни удари на ривалот, па борбата заврши со технички нокаут.

Андерсон во финалето ќе се бори со искусниот Вадим Немков.

Погледнете ја една од најексплозивните борби оваа година:

The post ВИДЕО: Го уништи за 50 секунди – Ова е една од најексплозивните ММА борби на годината! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: