Спорт

(ВИДЕО) Килијан Мбапе го однесоа на џудо – Неговата реакција стана хит на интернет!

Сподели:

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се во Јапонија на турнеја пред почетокот на новата сезона.

фото: Profimedia

Покрај фудбалските обврски, членовите на францускиот тим слободното време го поминуваат и во запознавање на јапонската култура.

Така дел од тимот замина на тренинг на џудо. Меѓу нив беше и најдобриот играч на тимот, Килијан Мбапе.

Додека борците изведуваа показна вежба, камерите го снимија изразот на лицето на Килијан Мбапе. Најблаго кажано, како да се запраша „зошто воопшто дојдов овде“.

Погледнете ја и самите неговата реакција…

Еве како поминаа сите на часот по џудо….

The post (ВИДЕО) Килијан Мбапе го однесоа на џудо – Неговата реакција стана хит на интернет! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: