Спорт

(ВИДЕО) Погледнете ја воведната песна за СП во фудбал Катар 2022 – Одбројувањето започнува!

Сподели:

 

 

Прес-службата на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја објави официјалната песна за отворање на Светското првенство во Катар 2022.

,,Подгответе се да го видите сето тоа за неколку недели“, се вели во пораката на Твитер профилот на ФИФА.

22-то Светското фудбалско првенство во Катар 2022 ќе се одржи од 20 ноември и ќе трае до 18 декември.

The post (ВИДЕО) Погледнете ја воведната песна за СП во фудбал Катар 2022 – Одбројувањето започнува! first appeared on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: