Вести Македонија Топ теми Ударни вести

ВИДЕО порака на Макрон: Верувам во иднината на вашата земја

Сподели:

 

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот.

Претседателот на Франција, Емануел Макрон упати поддршка до граѓаните на Република Македонија за референдумот на 30 септември, потенцирајќи дека верува дека договорот од Преспа е добар за нашата земја, за регионот и за Европа.

 

Сподели: