Спорт

(ВИДЕО) Постигна еврогол од невозможна позиција – За неговата мајсторија зборува цел свет!

Сподели:

Loading

Често гледаме вистинска фудбалска мајсторија во најсилните лиги во светот, но често се случува фудбалер од клуб од „пониска класа“ да направи магија која го воодушевува целиот свет.

фото: Santos

Таква ситуација сега ни доаѓа од Костарика, а вистинската магија со топката ја направи Карлос Ривера, фудбалер на Сантос.

Неговиот тим викедов го победи Алахуаленс со 2:0, а за голот на Карлос долго ќе се зборува.

Карлос ја прими топката во аголот на теренот, крај корнер знаменцето, потоа убаво се позиционираше и шутираше од позиција од која ретко кој би се осмелил да го испроба својот удар.

Тој се обиде, и успеа, а неговата мајсторија погледнете ја во приложеното видео.

 

Alajuelense 0 – [2] Santos | Carlos Rivera 90+5′ Amazing top bins curler from soccer

The post (ВИДЕО) Постигна еврогол од невозможна позиција – За неговата мајсторија зборува цел свет! first appeared on .

Powered by WPeMatico

Сподели: